Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ibrahim Kelmendit i digjet i vëllai në makinë, ja ku e drejton gishtin e akuzës

Një ngjarjeje të rëndë rendi të ndodhur së fundi në Kosovë, i është dhënë ngjyrim politik. Qerim Kelmendi, vëllai i Ibrahim Kelmendit, një figure polemiste ndonëse në periferi të jetës politike kosovare, u gjend i shkrumbuar në automjetin e tij të djegur në fshatin Zahaq të Pejës.

Dhe reagimi i të vëllait Ibrahim ka qenë tipike në natyrën e këtij të fundit, teksa kaq shkruar në rrjete:

“Festoni rugovistë ‘pacifistë’ – dorë e zgjatur vrastare e Serbisë!

Mallkimi dhe turpi ju mbulofshin, qelbësira shqipfolëse!”, shkruan ai, duke aluduar se ngjarja pra ka sfond politik.

Ai ka postuar dhe një foto të të vëllait të ndjerë, duke kujtuar se ai ka qenë dikur luftëtar i UÇK-së, ku shfaqet me Ilir Konushevcin (ekzektuar në Shqipëri) dhe Adrian Krasniqin.

Për vrasjen e Qerim Kelmendit reagoi dhe Organizata e Veteranëve të Luftës, duke thënë se “vrasja e bashkëluftëtarit tonë është një lajm shumë i dhimbshëm për ne”.

“Kur vriten luftëtarët e lirë në kohë paqe e në mënyrë makabre, vritet liria”.

Ndërsa Ibrahim Kelmendi, vëllai i tij që aludon për vrasje politike, ishte anëtar i Lëvizjes Popullore të Kosovës. /tesheshi.com/

 

 

 

 

 

auto pjese dak

Related posts