Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

I ndau koronavirusi: çifti i moshuar, i superdashuruar, ritakim pas muajsh (video)

Një histori e mrekullueshme në një kohë kur bota tronditet nga një pandemia e koronavirusit, vjen nga Florida.

Çifti, të cilët ishin ndarë për dy të tretat e vitit për shkak të koronavirusit, më në fund janë përsëri së bashku.

Njerëzit e moshuar, veçanërisht nëse kishin probleme serioze shëndetësore, janë më të rrezikuar. Për shkak të kësaj, disa familje dhe çifte të martuara u desh të ndaheshin nga njëra-tjetra në mënyrë që të mbroheshin.

E tillë është historia e 80-vjeçarit Joseph dhe Eve Loreth.

Çifti nuk u pa njëri-tjetrin për 215 ditë, por ata gjithashtu mirëpritën momentin kur mund të përqafoheshin përsëri.

Takimi i tyre ishte veçanërisht prekës.

Eva dhe Jozefi përqafuan njëri-tjetrin me lot në sy dhe u panë emocionalisht.

“Nuk mendoja se do të kisha ardhur ndonjëherë këtu. Më mungove shumë”, tha Joseph.

Çifti, të cilët kanë qenë të martuar për gjashtë dekada, nuk e kanë parë njëri-tjetrin që nga marsi pasi Joseph u dërgua në spital për operacion dhe iu deshën disa muaj izolim për t’u rikuperuar.

Eve nuk u lejua të ishte me burrin e saj për shkak të masave epidemiologjike, gjatë së cilës kohë ata u dëgjuan në telefon ose nën dritaren e spitalit.

Videoja e këtij takimi fitoi zemrat e shumë vetave. /tesheshi.com/

Married 60 years, apart for 215 days, and finally reunited

Married 60 years…apart for 215 days…but finally #reunited! ❤️ We got to witness these two resident love birds see and hug each other for the first time since the pandemic. Get your tissues out!😭Joseph was in rehab when we had the privilege of adding his wife, Eve to our Rosecastle at Delaney Creek family. Due to the pandemic, they weren’t yet able to see each other. With just phone calls and a few window visits – they persevered. After graduating from rehabilitation, Joseph was finally able to be reunited with Eve (one of our newest residents) and the rest of our #Rosecastle family.🏡Website: www.brandonseniors.comPhone: 813-655-8858📲#assistedliving #reunited #love #tearsofjoy #happilyeverafter

Posted by Rosecastle at Delaney Creek on Thursday, October 15, 2020

auto pjese dak

Related posts