Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

I marrë, i droguar apo i dehur? Ky është njeriu-tmerr i masakrës së Resulajt

Mediat kanë publikuar portretin e njeriut që kreu një prej masakrave më të rënda ndër vite, ku mësohet paraprakisht se arsyeja ka qenë një pronë, a më saktë një gardh me fqinjët e tij kushërinj, ky dy familje prej tyre gati i ka shuar.

Azem Zyka, Afërdita Zyka, Demir Zyka, Ferie Zyka, Besim Zyka, Vasilika Zyka, Sara Zyka dhe Ledjon Zyka, janë viktimat e plumbave të 24-vjeçarit Ridvan Zykaj. Fillimisht për të u tha se ishte me problem mendore, por orë pas ore, duke u zbardhur detaje, mësohet se ai ka qenë një përdorues droge, ndoshta dhe konsumues alkoli, pasi krimi është kryer pas festës së fshatit.

Ka qenë një debat mes tij dhe kushërinjve që më pas e ka çuar drejt një masakre duke bërë të porositen 8 arkivole, me viktima njerëz të gjakut të tij.

Tashmë, në Resulaj e zonën përreth ekziston ankthi pasi ai ende nuk është kapur nga policia, e cila po e kërkon pëllëmbë për pëllëmbë, e ndihmuar dhe nga qentë me erë.

Por fakti që është i armatosur, e që si bari e njeh imtësisht zonën, e bën kapjen e tij mjaft të vështirë, po llogaritur dhe reagimin me zjarr që mund të bëjë. /tesheshi.com/         

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com