Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

I lanë emrin “Bin Laden”, kapet elefanti që bëri kërdi në fshatarët indianë

Një elefant që kishte marrë emrin “Bin Laden”, në bazë të ish-kokës së Al Kaedës, Osama Bin Landen, është kapur pas një operacioni masiv. Lufta për të shtënë në dorë krijesën e madhe që kishte lënë të pajetë pesë fshatarë indianë kishte zgjatur më shumë se 24 orë.

Policia që i ishte vënë pas katërkëmbëshit që dridh tokën e lokalizoi atë në shtetin Assam të Indisë, me ndihmën e dronëve dhe pajisjeve të tjera gjurmuese.

Zyrtarët e konsiderojnë sukses operacionin dhe tani e tutje, gjigandi e ka një strehë të re në një kopsht zoologjik ku do të kontrollohet.

Shifra e njerëzve të vrarë nga elefantët në Indi është tejet e madhe, ku afërsisht 2300 njerëz vriten çdo vit.

Kjo shifër është e madhe edhe në radhët e elefantëve, me 700 të tillë që eliminohen si pjesë e “krimeve ndaj njerëzve”.

Shumica prej tyre gjejnë fundin me të prekur rrethojat elektrike e vendosura nga dora e njeriut. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts