Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Hoti: E vërteta e “dorëheqjes” sime

Kryeministri i Kosovës Abdullah Hoti, mohoi që të jetë dhënë dorëhëqje, siç është përfolur në mediat e Prishtinës, duke e lidhur këtë akt të aluduar me ethet e zgjedhjes së një presidenti të ri, pas ikjes së Thaçit në Hagë.

“Informacionet të cilat po qarkullojnë nëpër media për dorëheqjen time janë të pa vërteta.

Me veprimet e mia kam dëshmuar gatishmëri e përkushtim për të ofruar zgjidhje për të gjitha çështjet e ngritura, duke zhbllokuar madje edhe proceset komplekse nëpër të cilat ka kaluar vendi siç ishte vendimi për vazhdimin e dialogut me parime dhe arritja e marrëveshje së 4 shtatorit në Uashington, hartimi i pakos emergjente dhe asaj për rimëkëmbje ekonomike dhe masat konkrete në menaxhimin e pandemisë Covid -19”, shkruan Hoti.

Ndërsa në lidhje me presidentin e ri, Hoti sqaron:

“Sa i përket zhvillimeve të fundit pas veprimeve të Dhomave të Specializuara dhe dorëheqjes së ish-Presidentit Thaçi, e kam bërë të qartë se partitë parlamentare i kanë dy opsione: të gjejnë zgjidhje për çështjen e Presidentit ose të dakordohen për datën e zgjedhjeve. Por, asnjëherë në asnjë kontekst nuk e kam përmendur dorëheqjen si opsion”, argumenton Hoti. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts