Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Historia që tronditi botën: ditë të mira për gruan që burri ia preu duart

Margarita Gracheva, 27 vjeçe nga Rusia, nënë e dy fëmijëve, ishte ajo së cilës ish-burri i saj Dmitri ia preu të dy duart në 2017.

Historia tronditëse udhëtoi nëpër botë atëherë, dhe Margarita është përsëri në qendër të vëmendjes së publikut këto ditë, pasi pati mundësinë të kishte një dorë të re bionike.

Margarita u shfaq në televizion si prezantuese me dorën e saj jo të mishtë.

Kujtojmë se ish-burri i Margaritës e akuzoi atë për mashtrim ndaj tij dhe në një shpërthim psikotik xhelozie ia preu të dy duart. Mjekët shpëtuan njërën dorë, por jo tjetrën, të djathtën, që paçka qepjeve, nuk mund ta lëvizte. Tashmë, ajo është zëvëndësuar me sajesën shkencore.

Dmitri u dënua më pas me 14 vjet burg.

Pas kësaj, Margareta bëri kërkesë për divorc dhe shkroi librin “Të lumtura pa duar”, në të cilin iu drejtua të gjitha grave që po kalonin dhunë në familje dhe i inkurajoi ato të iknin nga një marrëdhënie e tillë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts