Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Heronj zemre: Një jetë të përçmuar për dashurinë e tyre, festuan 70 vjet martesë e lumturi bashkë

Dashuria me të vërtetë mund të kapërcejë të gjitha pengesat.

Edhe pse shumë çifte s’ja dalin dot, kudo, në çdo kohë, në çdo moshë e për shumë arsye, ka dhe prej atyre që kapërcejnë çdo pengesë dhe vijojnë të dashurohen dhe në moshën e tretë, me të njëjtën besnikëri e harmoni.

Një çift i tillë janë Mary dhe Jake Jacobs, historia e të cilëve dashuria ka preku zemrat e mijëra njerëzve kur u nda në internet.

Ata kanë kaluan “Golgotha” të​ shumta, por ata arritën të mbijetojnë, shkruan Bored Panda.

Mary është britanike dhe Jake është nga Trinidad. Ajo është e bardhë e ai është i zi. Për shkak të zgjedhjes së saj, ajo ishte ekskomunikuar dhe gjatë viteve të para të jetës së tyre së bashku, nuk ishte e lehtë për ta.

“Babai i saj i tha asaj se “nëse martohesh me këtë burrë, nuk do të hysh më në këtë shtëpi “. Mary shpejt mësoi se shumica e njerëzve mendojnë kështu.

“Vitet e para të jetës sime në Birmingham ishin ferr”, thotë ajo, pasi askush nuk u foli atyre. Madje ata nuk mund të gjenin një vend për të jetuar sepse askush nuk donte të jepte me qira një apartament te një njeri i zi. Por ata nuk hoqën dorë.

Për fat të mirë, jeta e tyre po bëhej më e lehtë. Mary nisi punë si mësuese dhe përfundimisht u bë zv / drejtore shkolle, ndërsa Jake punoi në një fabrikë dhe më vonë nisi punë në një zyrë postare.

Megjithatë, Mary u përball me persekutimin për burrin e saj të zi, gjithsesi duke u investuar në dashuri me zgjedhjen e saj.

Ata tashmë festuan përvjetorin e 70-të të martesës të tyre, ende të barabartë në dashuri dhe kurrë nuk u penduan për vendimin e marrë.

“Këta njerëz janë heronj”, “Dëshira ime e vetme është të buzëqesh si kjo grua kur të arrij moshën e saj”, ishin disa prej komenteve në rrjete. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts