Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Haradinaj: turp, kush kërkon të prekë kufijtë

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj përsëriti të martën se ai nuk do të lejonte askënd të prekte kufirin e territorit të Kosovës, as ndarjen e tij.

“Ne nuk do të lejojmë ndarjen e Kosovës dhe nuk do të lejojë që dikush të prek territorin dhe kufijtë e saj”, tha ai.

Haradinaj ka thënë se pushteti vjen dhe shkon, e ndryshe nga shumë të cilët kalojnë kohë me familjet e tyre, ai kaloi 12 deri 13 vjet në burg, porse kurrë nuk bëri një gabim të vetëm dhe se ka punuar gjithmonë në interes të atdheut.

“Do të vijë dita kur shumica e tyre do të skuqen për të gjithë padrejtësitë që po bëjnë në momentin kur ne jemi ballafaquar me Serbinë dhe Vuçiçin për ndarjen e Kosovës dhe planeve të komunitetit ndërkombëtar për të ulur kokën poshtë”, ka thënë kryeministri i Kosovës, referuar zëra të brendshëm pro-ndryshimit të kufijvë, në krye të së cilës si tezë qëndron presidenti Thaçi. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com