Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Greqia mbyll Kapshticën nga situata COVID, shfaqen testet falso ndër shqiptarë

Greqia vendosi mbylljen e disa pikave të kalimit kufitar më fqinjët, ku në rastin e Shqipërisë do mbyllet Kapshtica, për të mbetur aktive vetëm Kakavija, sigurisht, kundrejt tregueseve të testeve.

“Situata në vendin tonë mbetet kritike. Të dhënat e së mërkurës treguan se nivelet e pozitivitetit në disa zona të Greqisë veriore mbeten në nivele shumë të larta nëse marrim parasysh se kemi qenë në modalitetin e bllokimit për javë të tëra”, tha  zëdhënësi i qeverisë greke, Stelios Petsas. 

Këtij vendimi i paraprin dhe një incident në Kapshtivë, ku një 20-vjeçare shqiptare paraqiti një test falso te autoritetet greke, për t’u diktuar më pas nga këta të fundit. Kjo bëri madje që 20-vjeçarja të largohej me vrap, duke detyruar autoritetet shqiptarë që të nisin hetimet për të zbuluar se kush lëshon teste falso. /tesheshi.com/

 

 

 

 

auto pjese dak

Related posts