Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Gjyshja nuk e mbaroi shkollën e mesme, supriza i vjen në 93-vjetorin e lindjes

Eileen Delaney duhej të festonte ditëlindjen e saj të 93-të disa ditë më parë me familjen dhe miqtë. Por ata përgatitën një surprizë të papritur për të, si një falënderim për të gjithë vitet që ajo ishte atje për ta.

Interesante – ajo ka pritur një dhuratë për gati 80 vjet. Ky është një diplomim nga shkolla e mesme Port Richmond, gjenerata e vitit 1945.

“Nuk e dija që kjo do të ndodhte. Jam shumë e lumtur, kalova një jetë të mirë. Kjo është si qershia mbi tortë,” tha Eileen.

Vajza e saj Maureen Delaney i tha revistës People se Eileen është Hirushja për ta.

“Ajo është kaq e mrekullueshme, ajo nxjerr më të mirën nga gjithçka dhe është themeli i familjes sonë,” tha Maureen.

Familja e kësaj gjyshe të lumtur e dinte që ajo kurrë nuk kishte shans për të marrë një diplomë sepse ajo u detyrua të linte shkollën e mesme.

“Njerka ime këmbënguli që unë të gjej një punë gjatë vitit të fundit të shkollës. Ajo më kushtëzoi që të duhet të paguaj qira nëse doja të jetoja në një shtëpi. Unë nuk kisha zgjidhje”, tha Eileen për WABC.

Ajo shpejt u punësua në një kompani telefonike. Ajo thotë se ishte me fat sepse nuk i duhej një diplomë për punën që po bënte.

Më vonë ajo u takua me burrin e saj Eugene Delaney me të cilin kishte gjashtë fëmijë.

Kjo gjyshe sot ka tetë nipër e mbesa.

Familja e saj e kuptoi se ishte për të ardhur keq sepse ajo nuk mori një diplomë, dhe se ishte koha e duhur për këtë.

Më pas ata kontaktuan shkollën e mesme Port Richmond dhe u kërkuan ndihmë.

Drejtori Andrew Greenfield ishte shumë i lumtur që pranoi këtë.

Ai tha se ishte, në fakt, vendimi më i lehtë dhe më i lumtur këtë vit.

“Kjo ishte më e pakta që mund të bënim për një person i cili vazhdimisht bën diçka për dikë dhe nuk kërkon kurrë asgjë në këmbim,” tha mbesa e saj Delaney Elliot. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts