Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Gjermania emigrantëve kosovarë: ”Ndal, prapakthehu!”

Përfaqësues i Kancelares Merkel, Ernst Reichel, ka paralajmëruar kthim pas të çdo kosovari, individ apo me familje, që ka lënë së fundi Kosovën për të udhëtuar drejt Gjermanisë. “Një gjë duhet të jetë e qartë dhe ta dinë të gjithë në Kosovë: Kushdo që merr rrugën ilegale për Gjermani, apo cilin do vend të BE-së, shumë shpejt do të kthehet në Kosovë, aty ku e ka filluar udhëtimin. Le ta dinë të gjithë këta njerëz, se kur pas disa javësh do të jenë kthyer (të gjithë do të kthehen) nga Evropa në vendlindjen e tyre, aty ku kanë shitur shtëpitë dhe gjithçka që kanë pasur, se do shndërrohen vetë në raste sociale dhe në nevojtarë për ndihma”, ka deklaruar zyrtari gjerman, në pritjen e organizuar nga ambasada e Republikës së Kosovoës në Berlin. Por nga ana tjetër, ai ka premtuar një mbështetje të fortë gjermane karshi Kosovës, në një vit të brishtë si ky ku jemi./tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com