Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Gjermani: Si u vodh ky Ferrari 288 GTO me vlerë 2 milionë euro

Policia gjermane po kërkon për një hajdut i cili në një mënyrë shumë dinake ka rrëmbyer një Ferrari të vjetër dhe të shtrenjtë – 288 GTO.

Një super-makinë italiane, me vlerë dy milionë euro, është në pronësi të një tregtari të moshuar nga Düsseldorf i cili u kontaktua nga një blerës i interesuar.

“Blerësi” kërkoi të bënte një test-drive të hënën pasdite, por me praninë e tregtarit. Por në një moment, kur do bëhej ndërrimi i drejtimit të automjtetit ndodhi një skenë pothuajse e paimagjinueshme.

Shitësi u Ferrarit doli nga makina dhe blerësi i dyshuar i dha gaz dhe u zhduk në rrugën kryesore B9 në drejtim të Dormagenit.

Kërkimi për këtë automjet ekskluziv ka dështuar deri më sot. Red Ferrari 288 GTO u regjistrua për herë të parë në vitin 1985 dhe mban targat D-06073. /teshesh.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com