Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Gjermani, lojtari i turret tifozit në tribunë: më përmendi gruan dhe fëmijët! (pamjet)

Një incident i rrallë ndodhi në Gjermani, në një prej ndeshjeve të Kupës DFB, ku luajtën Dinamo Dresden me HSV Spieler.

Në një stadium me tifozë, me maska sigurisht, pra me public pas disa muajsh, ndërsa rezultati ishte 4-1 për Dresdenin, futbollisti i HSV, Toni Leistner, një mbrojtës 30-vjeçar me përvojë, iu turr tifozi në tribunë.

Në një moment, një nga tifozët a hodhi diçka a tha diçka, gjë që e bëri Leistnerin aq të zemëruar sa la fushën dhe shkoi te ai.

Rojet shpejt ndërhynë dhe parandaluan një përplasje të mundshme fizike, dhe lojtari u largua nga tribunat kur ndërhynin dhe tifozët e tjerë.

Siç deklaroi lojtari i HSV, i cili lindi në Dresden, tifozi ofendoi gruan dhe fëmijën e tij, të cilët siç tha, ai “dëshironte që të vdisnin”. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts