Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Galopi koronar në Shqipëri, tjetër apel shkujdesjes: një maskë, nëse e doni jetën dhe shëndetin (video)

Një tjetër bluzë e bardhë në Shqipëri, ka apeluar opinionin për ndjekjen e rregullave anti-COVID.

Në një video-mesazh të shpërndarë nga ministrja Manastirlli, mjekja Mira Kola kërkon ndërgjegjësim, të atillë që çdokush të mbajë, më e pakta, patjetër një maskë.

“Ju ftoj të gjithëve së bashku të çelim ndjenjën e përgjegjësisë, ndjenjë që lidhet me zbatimin e masave ndaj këtij virusi që u bë ditë dhe muaj midis nesh.

Nuk ju kushton asgjë të mbani një maskë, nuk ju kushton asgjë të ruani distancimin fizik.

Masa këto që në pamje të parë duken të thjeshta, por që shprehin një dashuri pa kufi për jetën, shprehin mirënjohje dhe përkushtim për gjithë stafin që punojnë me pacientët me COVID”, shprehet Dr.Kola  /tesheshi.com/

Mesazhi i plotë:

Mesazh ndërgjegjësues

"Ju ftoj të gjithëve së bashku të çelim ndjenjën e përgjegjësisë, ndjenjë që lidhet me zbatimin e masave ndaj këtij virusi që u bë ditë dhe muaj midis nesh. Nuk ju kushton asgjë të mbani një maskë, nuk ju kushton asgjë të ruani distancimin fizik. Masa këto që në pamje të parë duken të thjeshta, por që shprehin një dashuri pa kufi për jetën, shprehin mirënjohje dhe përkushtim për gjithë stafin që punojnë me pacientët me COVID" – Ju lutem dëgjoni mesazhin e prof. Mira Kola nga QSUT.Me kujdes dhe së bashku e mundim 🤜#COVID19🤛

Posted by Ogerta Manastirliu on Monday, June 29, 2020

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com