Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Frymëzuese: Si punëtorët e një stacioni autobusësh lumturuan qenët e braktisur

Ajo që bënë punëtorët e stacionit të autobusëve në Barreirinha, Brazil, për qentë e rrugëve, thjesht të lë pa gojë.

Duke mos dashur të shikojnë më ngrirjen e qenve të braktisur në terminale, ata vendosën t’u bëjnë atyre shtretër në mënyrë që të kishin një vend të ngrohtë dhe të rehatshëm për t’u ndenjurgjatë netëve të ftohta.

Shtretërit ishin prej goma dhe gomat ishin të mbushura me batanije.

Eshtë kaq e thjeshtë, nuk kushton, dhe ngroh zemrat e jo vetëm këtyre qenushëve, por edhe numrit të madh të njerëzve që mësuan për këtë kur politikani vendas Fabiana Rosa ndau foto nga stacioni. /tesheshi.com/

 

 

 

auto pjese dak

Related posts