Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Foto pikante nga Lojërat Olimpike Dimërore: kur sporti shndërrohet në art

PyeongChang 2018, siç njihen zyrtarisht Lojërat Olimpike Dimërore, kanë nisur zyrtarisht më 9 shkurt, për të përfunduar më 25 të po këtij muaji.

Në zhvillim e sipër në Korenë e Jugut, këto Lojëra kanë mbledhur rreth 3.000 sportistë nga e tërë bota, për të garuar në 15 sporte të borës dhe akullit.

Në klasifikimin e medaljeve të fituara kryeson gjer tani Gjermania. Ekipi gjerman ka grumbulluar 12 medalje, shtatë prej të cilëve janë ari.

Pasojnë Holanda, me 11 medalje, me pesë ari, SHBA-ja, Norvegjia, Kanadaja, e me radhë.

Imazhet e mëposhtme sjellin ca prej momenteve më të veçanta të këtyre Lojërave. /tesheshi.com/   

 

 

auto pjese dak

Related posts