Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

FLUTURIMET/ Air Albania mësyn Italinë me çmime low cost

Air Albania vendosi një gur kilometrik që nga nisja e fluturimeve, pasi që nga kjo e hënë do të mbulojë dhe destinacionet italiane. Inagurimi është bërë më “Migjenin” dhe drejtori i përgjithshëm i kompanisë, Sinan Delek tha se ky është një moment historik për Shqipërinë.

“Kjo është një mundësi shumë e mirë për të gjithë shqiptarët që jetojnë në Shqipëri por dhe atyre jashtë Shqipërisë është një kompani që bagazhet i ka gradis dhe ushqim që shërbehet në avion. Me 69 euro dhe 59 euro në destinacionet përkatëse Milano, Bolonjë dhe Romë me një standart të lartë, cilësi dhe brenda një çmimi shume të mirë. Besojmë që është standarti më i mirë në treg dhe besoj që është shumë premtuese për të gjithë tregun shqiptar që të fluturojnë mirë dhe lirë”, tha Delek.

Në ceremoni ka qenë e pranishme dhe ministrja Balluku, një ndër kontributoret e themelimit të Air Albania-s në kohën kur drejtonte Albcontroll-in, e cila tha se fakti që çmimet do jenë low cost, i bën fluturimet tejet komode, pa llogaritur dhe vetë komoditetin e avionëve.

“‘Migjeni’ është ‘dry’ i flotës së Air Albania-s që ofron shërbime të një cilësie shumë të lartë. Suksese shumë Air Albanian”. tha Balluku. /tesheshi.com/ 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com