Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Federer njofton lamtumirën në Wimbledon-in tjetër

Tenisti zviceran Roger Federer ka lënë të kuptohet se ai mund të përfundojë karrierën e tij në Wimbledon-in tjetër në korrik të vitit 2020.

Mbajtësi i rekordit me 20 tituj Grand Slam ka thënë se ai ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar dhe do ta bëjë këtë në javët e ardhshme.

“Tani jam i zënë duke menduar për Olimpiadën e Tokios. Unë fola me ekipin tim dhe gruan time Mirko, vendimi do të dihet në javët e ardhshme”, tha Federer, raporton Eurosport.

Tenisti 38-vjeçar zviceran humbi Wimbledon-in e këtij viti në përballje me Novak Djokoviç, në një finale epike.

Federer mbajti vendin e parë në listën ATP të top tenistëve për 370 javë, duke fituar gjithsej 102 turne në karrierë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com