Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

“Efektet anësore” të Zoom-it: për ç’la nam një kirurg amerikan (pamje)

Gjyqi i një kirurgu kozmetik në Kaliforni është shtyrë pasi ai u paraqit në një seancë gjyqësore në Sacramento përmes aplikacionit Zoom ndërsa kryente operacion në të njëjtën kohë.

Dr. Scott Green iu përgjigj seancës në lidhje me një vepër trafiku që ai bëri, i veshur me doreza të përgjakura, një maskë dhe një kapak kirurgjik, raporton CNN.

“A jeni në gjendje të merrni pjesë në gjyq? Duket sikur jeni aktualisht në mes të sallës së operacionit?”, pyeti gjykatësi në një pamje të tronditur dukshëm nga transmetimi drejtpërdrejt.

“Po, unë jam në gjendje, vazhdo”, u përgjigj kirurgu ndërsa pajisjet mjekësore tronditnin në sfond, dhe anëtarët e tjerë të ekipit mjekësor mund të shiheshin. Green shpjegoi se pranë tij është një tjetër kirurg i cili është i gatshëm ta ndihmojë ose ta zëvendësojë atë gjatë seancës.

Por gjykatësit, pasi Green konfirmoi se ishte në mes të një operacioni, nuk iu duk ide e mirë.

“Nuk ndihem mirë, do të shoh nëse mund ta shtyj gjykimin,” tha gjykatësi Gary Link dhe caktoi një rigjykim për 4 mars.

Pas njoftimit të incidentit, një komision mjekësor doli përpara dhe filloi një hetim për këtë rast.

“Ne presim që mjekët të ndjekin standardet mjekësore kur bëhet fjalë për pacientët”. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts