Auto Dak
Auto Dak

Edukatorja e çerdhes kafshon fëmijën në çerdhe, arsyeja shokon policinë

Një edukatore kopshti në Oklahoma u arrestua pasi kafshoi nga një fëmijë 11 muajsh.

Ashley Estes, 33 vjeç, u akuzua se kishte lënduar një fëmijë, me qëllim për t’i mësuar atij mendjen, pasi i vogli, siç ndodh me të vegjlit, kishte kafshuar një bashkëmoshatar.

“Ajo kafshoi fëmijën për t’i thënë se sa ishte e dhimbshme të kafshoje. Ajo e ngriti atë dhe i kafshoi krahun”, tha oficeri Jim Warring për Fox 23.

Djali kishte një mavijosje në vendin e kafshimit, të cilin menjëherë e vuri re nëna e tij, e cila gjithashtu punon në çerdhe. Ajo nuk mendoi shumë para se të telefononte policinë.

“Pas kësaj, ajo erdhi në stacion dhe raportoi. Ne menjëherë kontaktuam kolegët e tjerë të çerdhes për të parë nëse ka ndonjë dëshmitar”, shtoi Warring.

Policia mori në pyetje edhe Estes, i cili pranoi se çfarë kishte bërë. Siç shpjegoi ajo, ishte një mënyrë që fëmija i saj të mësojë të mos kafshojë fëmijë të tjerë. Rrëfimi tronditi policinë.

“Si prind, ju besoni se me fëmijën tuaj nuk do të abuzohet, se ai ose ajo është i sigurt. Unë mendoj se kjo është gjëja më shqetësuese për këtë situatë, “tha Warren.

Estes u arrestua menjëherë dhe u akuzua për abuzim të fëmijëve. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts