Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

E pritur për një kohë të gjatë: versioni modern i legjendarit Renault 4, por jo nga francezët

Në një kohë kur prodhuesit e mëdhenj po lançonin versione retro të modeleve të famshme (Mini, VW Buba, Fiat 500), tifozët e Renault prisnin me padurim një interpretim modern të legjendës “Four”.

Kjo nuk ndodhi, të paktën nën drejtimin e prodhuesit francez, por versioni modern Renault 4 pa dritën falë kompanisë japoneze DAMD Styling Effect, e cila është e njohur për paketat e saj “body kit” për modele të ndryshme.

Pak e pabesueshme, por baza për japonezen Renault 4 ishte Suzuki Alto Lapin. Eshtë një përfaqësues i klasit popullor të “makinave kryesore” japoneze, modele që duhet të qëndrojnë brenda 3.4 metra në gjatësi, në mënyrë që të lehtësojnë lëvizshmërinë në qytetet e mbushura me njerëz të tokës së diellit në rritje.

Për të shfrytëzuar sa më shumë çdo inç të gjatësisë, “veturat kryesore” si Suzuki Alto Lapin janë kryesisht katrorr në formë, me linja të mprehta, ashtu si Renault origjinal 4, i cili, për krahasim, është 24 inç më i gjatë.

Paketa DAMD për Renault 4 përfshin një front të ri dhe të pasëm (skarë radiatori, drita, parakolp)…Rezultati është i shkëlqyeshëm: Për një shtesë prej 2,950 euro, ju merrni një interpretim modern të Renault 4 me teknologjinë japoneze që përfshin 657-kub 3 -motor cilindrik benzine turbo me 64 “kuaj fuqi”.

Kësaj duhet t’i shtohen rreth 8,000 euro, që është sa duhet të paguani më të lirë për një Suzuki Alto Lapin, që do të thotë se japonezia Renault 4 në rrugë kushton rreth 11,000 euro. Pa dyshim që ai do të gjente shumë blerës edhe në Evropë. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com