Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

E pazakonta e bërë virale: çifti i moshuar, shfaqje mode në lavanderi me rroba të patërhequra

Një çift i vjetër i martuar nga Tajvani, pronarë të një lavanderie lokale, u bë një sensacion në internet pasi postuan fotografi të tyre duke veshur rroba që klientët kurrë nuk i morën.

Ata kanë drejtuar një lavanderi në qytetin bregdetar të Taichung për dekada, dhe tani Hsu Sho-Er, 84 vjeç, dhe burri i saj Chang Wan Ji, 83 vjeç, janë një hit në Instagram pasi nipi i tyre, gjithashtu një stilist, hapi një profil për ta në qershor.

Kështu që çifti është parë duke pozuar me rroba të stilit të cilësisë së mirë, duke shtuar kapele dhe syze dielli. Ata gjithashtu zgjodhën një pamje rinore – në një goditje ata kanë një pamje sportive të veshur me Adidas, shkruan CNN Style.

“Ishte ideja e nipit tim,” shpjegoi Wan Ji, i cili fillimisht ishte skeptik se dikush do ta shikonte atë.

Por shumë njerëz i ndjekin ata. Vetëm një muaj pasi u bashkuan në Instagram, çifti pati i më shumë se 130,000 ndjekës.

Nipi, Reef Chang, tha se ai dëshiron që njerëzit ta dinë se mosha nuk është pengesë për të pasur argëtim “në modë”. Ai e mori idenë kur pa se sa të mërzitur ishin gjyshërit e tij në punë.

Nipi tha gjithashtu se ajo që ata po paraqesin është diçka që nuk është stili i tyre i zakonshëm.

“Gjyshi i pëlqen të veshë një kostum, sepse ai dëshiron që njerëzit të shohin se si ai lan dhe prangon rrobat në mënyrën e duhur. Ai mendon se nëse ata kanë një lavanderi, dhe kjo duket si e çrregullt, askush nuk do të dëshirojë të hyjë, “shtoi ai.

Gjyshja e tij, tha ai, kur ishte e re, e donte shumë modën dhe ishte në trend të vishte rroba si yjet e asaj kohe. Tani ajo thjesht dëshiron që rrobat e saj të jenë të rehatshme. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts