Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

E pabesueshme: ariu vetëbllokohet në makinë, shpëtohet nga policia (video)

Policia në Kaliforni ka publikuar një video me një ari i cili ishte vetëbllokuuar brenda një makinë, raportojnë media lokale.

Pronari i automjetit la makinën e pambyllur në zonën e Liqenit Tahoe javën e kaluar.

“Ariu u fut në automjet dhe pas kësaj nuk ishte më në gjendje të dilte. Për fat të mirë, policia arriti ta nxjerrë atë, por ariu kishte shkatërruar goxha shumë pjesën e brendshme të automjetit”, tha policia në profilin e saj në Facebook.

Zyra e sherifit tha që video duhet të shërbejë si kujtesë se dyert e automjetit duhet të jenë të mbyllura dhe se ushqimi nuk duhet të lihet në mënyrë që të tërheqë jetën e egër. /tesheshi.com/

BE BEAR AWARE. 🐻The bears are hungry and looking for food as they are getting ready for hibernation. Do not leave food in your vehicles, lock your car doors and secure your garbage in bear proof containers! This bear got into an unlocked car and couldn’t get back out. Thankfully, deputies were able to free him and send him on his way, but not before the bear had done considerable damage to the interior of the car.

Posted by Placer County Sheriff's Office on Tuesday, 19 November 2019

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com