Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

E mbani mend legjendën Hristo Stoichkov? Ja me ç’ilaç e lufton Corona-n

E mbani mend legjendën e futbollit bullgar Hristo Stoichkov? E pra, ylli i Barçës dhe i Bullgarisë së pas dhe mesit të viteve ’90, ka ofruar recetën e tij se si e lufton Corona-n, për të bërë të pamundur që t’i hyjë në trup.

Stoichkov beson se përbindëshi i padukshëm por i lig duhet të merret shumë seriozisht, e ai i është afruar ilaçit më pak të njohur në mjekësi, por që padyshim njihet në bindjen popullore.

Bullgari i famshëm, i cila është në izolim në Miami, thotë se ka tre gjëra natyrale për t’i rezistuar koronavirusit.

“Mundohem të mbrohem sa më shumë që të jetë e mundur. Unë ha shumë hudhër dhe qepë, pi vetëm ujë të ngrohtë dhe bëj dush me ujë të nxehtë”, zbuloi ai, raporton TyC Spor. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts