Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

E fundit nga fronti i Gjykatës Kushtetuese, Meta s’përmbahet as ndaj ndërkombëtarëve: mafiozë, të korruptuar…

Për të mbrojtur emërimin e Marsida Xhaferllarit në Kushtetuese, kontestuar nga mazhoranca, si dhe për të kundërshtuar miratimin në parlament të dy emrave të rinj në këtë gjykatë, zhvillimi i para dy ditëve teksa ai ndodhej në Paris, presidenti Meta doli para gazetarëve dhe me një gjuhë nervoze foli për mafiozë e të korruptuar edhe në radhët e ndërkombëtarëve. Duke iu referuar KED-it (Këshillit të Emërimeve në Drejtësi), kreu i shtetit sulmoi kreun e këtij këshilli Ardian Dvorani, gjithnjë me pretendimin se ai(presidenti), është në rregull me Kushtetutën.

“Kryetari i KED bën  lojëra me karakter administrativ në mënyrë mafioze, që të vendosë presidentin në këtë pozitë, kreun e shtetit, që të shkelë Kushtetutën. Kjo është e turpshme, është mafioze. Gjatë gjithë këtij procesi me KED-në kemi qenë në një marrëdhënie institucionale. Këto lojëra dhe filma nuk ka mbetur njeri dhe budalla pa i kuptuar përvec të korruptuarve shqiptarë dhe ndërkombëtarë”, tha Meta.

“Unë jam shumë korrekt, se Kushtetuta thotë se vakancën e plotëson Presidenti, të dytën Parlamenti dhe të tretën Gjykata e Lartë dhe kështu përsëritet. Radhitja nuk është rastësi, është për ruajtur balancat si krijohet Gjykata Kushtetuese”, pretendoi Meta. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com