Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Donald Lu flet më në fund për Xhafajn: Të hetohen akuzat ndaj tij, por ministri të vazhdojë punën

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu ka folur më në fund për akuzat ndaj ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Deklarata e Lu-së është bërë pas një takimi të gjatë në zyrën e Xhafajt, ndërkohë që zhvillohej seanca e Kuvendit.

Pas takimit, Donald Lu ka dhënë edhe qëndrimin e tij:

“Po i ndjek me vëmendje akuzat kundër Ministrit Xhafaj dhe vëllait të tij Agron Xhafaj. Faktet, provat dhe vërtetësia e audiopërgjimit meritojnë të hetohen në mënyrë të pavarur. Por kjo nuk mund të jetë arsye për të ndërprerë punën për të arrestuar drejtimit. Koha që Shqipëria të përfundojë punën që ka nisur është tani”, tha Lu.

/tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com