Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Doktor shpjegon pse larja e duarve është më e sigurt se sa dorezat

Karan Rangarajan, i cili punon si kirurg në Shërbimin Kombëtar të Shëndetit në Mbretërinë e Bashkuar, shpjegoi se pse mbajtja e dorezave në vend që të lahen rregullisht duart, mund t’ju ​​rrezikojë më shumë.

Vishni doreza dhe shkoni në supermarket, aty nisni të prekni gjërat dhe mikrobet nis e mbesin aty”, tha ai.

“Gjatë gjithë ditës, ju vendosni më shumë gjëra në të njëjtat doreza. Sigurisht, duke mbledhur mikrobe. Tani ka më shumë mikrobe në dorezat tuaja sesa në duar pa doreza por  të lara çdo herë”.

 “Vetëm lani duart që të jeni të sigurt”, tha doktori.

Një infermiere në Michigan kohët e fundit u bë virale pasi shpjegoi pse dorezat mund të krijojnë më shumë probleme për njerëzit që përpiqen të shmangin koronavirusin. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts