Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Deputetja Hajdari përballet me gjuhën e koleges Spiropali: Mbaj gojën, Rudinë!

Deputetja Rudina Hajdari u ndesh me një reagim të ashpër nga zëdhënësja e mazhorancës Elisa Spiropali, ku u veçua shprehja “mbaj gojën”.

Kjo, pasi znj.Hajdari akuzoi  Ramën për mashtrim me hapjen e pretenduar të listave, e për efekt lëshoi dhe akuza ndaj deputetëve të majtë.

“Si i mashtroni shqiptarët në këtë lloj mënyre. Unë e kam një përgjigje. Ju keni frikë nga populli. Ju keni frikë nga vota e qytetarëve shqiptarë.

Forca më e madhe në këtë vend, nuk u dilni dot përballë qytetarëve. Jeta juaj është një jetë luksoze nëpër vila e orendi të shtrenjta ndërkohë qytetarët nuk kanë asnjë lek në xhep.

Mbroheni nga listat e kryetarëve tuaj. Ju vazhdoni dhe bëni atë që nuk ja ka bërë kurrë një qeveri vendit të tij…”, tha deputetja Hajdari, për t’u pasuar nga Spiropali. 

“E nderuar Rudina, mbaj gojën! Vëri fre vetes!

 Iu drejtove këtu deputetëve të PS-së. Nuk të kanë asnjë borxh që i fyen në dinjitetin e tyre. Dakord? Nuk të kemi asnjë borxh.

Nëse ne këtu mbajmë përgjegjësi për listën tonë një më një, mbaj edhe i përgjegjësi për të gjithë. Edhe për anëtarët e familjes tënde biologjike dhe politike.

 Nëse do flasësh këtu për lista dhe zgjedhje, ti nuk je e votuar.

Ti ke hyrë nga listat. 

Provoje, hyjë detit në këmbë, ta shohim. Por nuk është ky diskutimi. Nuk jemi këtu për të fyer njëri tjetrin. Për të thuru pretenca prokurorie. Jemi për të diskutuar mbi rezolutën për Integrimin”,  tha Spiropali. /tesheshi.com/

 

 

 

 

auto pjese dak

Related posts