Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Defekt i protokollit turk apo…? Ç’ndodhi me Ursula von der Leyen në pritjen nga Erdogan

Ursula von der Leyen, presidentja e Komisionit Evropian, u befasua kur kolegu i saj, Presidenti i Këshillit Evropian Charles Michel, zuri një vend pranë Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan në një pritje në kryeqytetin turk, duke e lënë atë një vend dytësor.

Pamjet nga takimi tregojnë se kreu i degës ekzekutive të Bashkimit Evropian bën gjest në mosbesim pasi Erdogan dhe Michel zunë dy vende në pjesën e përparme të dhomës, duke lënë një vend të lirë për të në periferi.

“Presidentja e Komisionit ishte befasisht e befasuar,” tha zëdhënësi i KE Eric Mamer, duke shtuar se kreu i komisionit duhej të kishte të njëjtin pozicion si dy pjesëmarrësit e tjerë në takim. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts