Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

COVID-i, i “pabesë” por dhe i “mëshirshëm”: 110-vjeçarja turke ia del si vajze e re

Hamide Ay, një grua 110-vjeçare nga Turqia, u prek nga koronavirusi dhe u shtrua nga një spital në qytetin e Sakarya ku po trajtohej.

Kjo grua turke u testua për praninë e koronavirusit pasi djali i saj ishte pozitiv, dhe rezultati i testit tregoi se dhe ajo ishte gjithashtu pozitive.

Ajo më pas u vendos në spital, por u shërua me sukses dhe u la e lirë për në shtëpi.

Ajo u shoqërua me duartrokitje nga stafi mjekësor dhe veçanërisht i falënderoi që u kujdesën për shëndetin e saj. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts