Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Corona “hyn” dhe në Buckingam Palace

Princi britanik Charles ka rezultuar i infektuar me koronavirus, njoftojnë mediat britanike.

Edhe nga Pallati Mbretëror u konfirmua që 71-vjeçar ishte testuar dhe kishte dalë pozitivisht.

“Ai ka simptoma të buta por është në gjendje të mirë shëndetësore dhe ka punuar nga shtëpia ditët e fundit si zakonisht. Dukesha gjithashtu është testuar, por nuk ka virus”, thuhet në deklaratë.

Nuk dihet sesi u infektua Prince Charles, por thuhet se ai ka pasur më shumë përgjegjësi në publik javët e fundit.

Çifti, me këshillën e mjekëve, qëndruan në shtëpinë e tyre në Skoci.

Pas Princit Albert të Monakos, ky është i dyti rast kur një monark bie preh e Corona-s famëkeqe. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts