Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Corona e “përmbajtur”, Uashingtoni e Brukseli: Bravo Shqipëri! Mos harro të lash duart…

Uashingtoni është i kënaqur nga fakti se Shqipëria nuk po njeh rritje drastike infektimesh. Në një mesazh nga Ambasada Amerikane në Tiranë, thuhet se  “ka qenë një javë e vështirë – por lajmi i mirë është që nuk po shohim një rritje shpërthyese të infektimeve. Është shumë e rëndësishme që të respektohen masat që japin rezultat: distancimi fizik, të qëndruarit në shtëpi, larja e duarve, mbështetja emocionale e njëri-tjetrit”.

Në mesazh falanderohen bluzat e bardha, ata që cilësohen si “heronj” në këto kohë të vështira.

“Falënderim i pamasë për ju, punonjësit e vijës së parë që po ndihmoni në mbrojtjen e të gjithë Shqiptarëve: punonjës të shëndetit, punonjës të policisë, punonjës të bizneseve jetikë, punonjës të shpërndarjes, ofrues të shërbimeve thelbësore – por veçanërisht mirënjohës për punonjësit e shëndetësisë! Respekti ynë më i madh për ju“, shkruhet në postimin e selisë diplomatike të SHBA-së në Tiranë.

Një reagim vlerësues ka ardhur dhe nga njeriu i Brukselit në Tiranë. Ambasadori  Soreca ofroi këshillat klasike, duke thënë se “është shumë e rëndësishme që të respektohen masat që japin rezultat kundër Covid19. Mesazh i përbashkët nga organizata ndërkombëtare & partnerë zhvillimi në Shqipëri”. /tesheshi.com/

 

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com