Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Corona: 24-orësh jo mortor në Shqipëri, shtohen të shëruarit, por flama shfaqet dhe në Has

Autoritet shëndetësore shqiptare njoftuan dhe për 23 raste të reja infektimi nga Corona, duke e çuar numrin e përgjithshëm të atyre me armikun e padukshëm në trup në 146.

E ndërsa numri i jetëve të humbura ka ndalur në 5, të shëruarit kanë pësuar ngjitje duke qenë plot 17.

“Ju informojmë se në spitalin Infektiv ndodhen aktualisht  72 pacientë të shtruar, 4 prej tyre janë në terapi intensive (3 pacientë janë të intubuar në gjenje të rëndë). Ndërsa pjesa tjetër e të shtruarve në pavion janë në gjendje të stabilizuar deri në këto momente.

Lajmi i mirë është se 17 qytetarë deri në këto momente janë shëruar (të shtruar dhe të vetëizoluar) pas dy testeve të kryera. Por ata duhet të qëndrojnë në vetëkarantinim për 14 ditë”, tha zv.ministrja e Shëndetësisë mira Rakacolli.

Ndërkohë, hartës së infektimit i janë shtuar dhe Kruja e Hasi, me një e dy të infektuar. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts