Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Champions: fitorja “pisk” e Liverpool ndaj Salzburgut, notat e lojtarëve dhe rezultatet e tjera

Liverpooli e ka mposhtur Red Bull Salzburgun me rezultat 4-3 në xhiron e dytë të Ligës së Kampionëve, ndonëse me një rezultat mjaft “pisk”. Një fitore e vështirë e ardhur pas një humbjeje 2:0 me Napolin.

‘The Reds’ patën start të mirë të ndeshjes, duke shënuar brenda 36 minutave tri gola.

Vazhdimi i ndeshjes solli barazimin, me mysafirët që shtangën skuadrën e Jurgen Klopp, kur barazuan në 3:3. Mohamed Salah shënoi golin e fitores për Liverpool, duke shpëtuar ekipin me një rezultat 4:3.

Notat e lojtarëve për paraqitjen në ndeshje bazohen në një algoritëm gjithëpërfshirës statistikor, të llogaritur live gjatë lojës. Ka mbi 200 statistika të papërpunuara të përfshira në llogaritjen e vlerësimit të lojtarit / ekipit, që peshohen sipas ndikimit të tyre brenda lojës.

Ja dhe notat e kësaj loje:

Ja të  gjitha rezultatet e së mërkurës në raudin e dytë të ndeshjeve në grup të Champions”

Genk – Napoli 0:0
Slavia Prag – Borussia Dortmund 0:2
Barcelona – Inter 1:1
Lille – Chelsea 1:2
Liverpool – Salzburg 4:3
RB Leipzig – Lyon 0:2
Valencia – Ajax 0:3
Zenit – Benfica 3:0

Tagovi: Liga prvaka

 

/tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts