Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Çeçenia prodhon Bolat-in, një krenari për Ramzan Kadyrov (video)

Firma çecene Bolat ka plane ambicioze në segmentin e prodhimit të automjeteve speciale civile dhe ushtarake. Ata tashmë kanë bërë prototipin e parë të Bolat, promovimi e të cilit u ndoq nga udhëheqësi Ramzan Kadyrov

Bolat ka për qëllim përdorimin në operacione të ndryshme speciale, për lëvizjen e njësive ushtarake, transportimin e të plagosurve, dërgimin e ngarkesave, rimorkiot tërheqëse në të gjitha llojet e rrugëve dhe terrenit, dhe mund të pajiset me armë të ndryshme.

Bolat mundësohet nga një motor kamioni Kamaz, e aftë për të arritur një shpejtësi më të lartë prej 120 km / orë.

Ramzan Kadirov shprehu kënaqësinë e tij për karakteristikat e Bolat, duke bërë disa sugjerime për versionet e prodhimit. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com