Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Cakaj, sërish garant: asnjë plan amerikan në dëm të Kosovës

Ministri i Jashtëm në deytrë Gent Cakaj, përcolli dhe njëherë garancinë se nuk ekziston asnjë plan amerikan për ndarje të Kosovës, siç pretendohet në disa qarqe në Prishtinë e Tiranë, referuar aksionit diplomatik të të dërguarit të Presidentit Trump.   

“Nuk ka nxitim për një marrëveshje të shpejtë në dëm të Kosovës, për çfarëdolloj interesi elektoral në SHBA”,tha Cakaj, referuar një takimi që pati me Grenellin pak ditë më parë në Uashington.  

Por tha ai, “duhet ta kemi parasysh që koordinimi me SHBA-të është jetik për ta bërë më të mirën për Kosovën”. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com