Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

“BESA” kërkon përfshirjen urgjente në bisedimet politike: Është iluzion të na nxjerrin nga kriza ata që e shkaktuan

Lëvizja Besa përmes një komunikate ka kërkuar përfshirje urgjente në bisedimet politike që po mbahen vetëm në kuadër të katër partive politike VMRO-së, LSDM-së, BDI dhe PDSH-së. Sipas Besës, protesta e 9 majit dhe anketa e para pak ditëve e IRI-t dëshmuan se Besa ka përkrahjen e konsiderueshme të qytetarëve, të cilët duhet t’i përfaqësojë në bisedime.

“Tash kur po ringrihen bisedimet mes katër partive, përsëri në rezidencën e BE-së në Përzhinë, Lëvizja BESA konsideron se është jo vetëm e pakuptimtë dhe e kotë, por edhe dështim, që këto bisedime të vazhdojnë vetëm me ata që ishin shkaktarët e sabotimit dhe dështimit të marrëveshjes së arritur më 2 qershor vitin e kaluar. Është iluzore, sipas Besës, të besohet se ata që një herë janë dëshmuar me veprimin e tyre për t’i shkelur marrëveshjet, se tash janë mbushur mend dhe do të veprojnë ndryshe. Për këtë arsye BESA kërkon që detyrimisht të jetë e përfshirë në këto bisedime, jo vetëm për arsyen se ajo e përfaqëson shumicën e opozitës shqiptare, por edhe për arsyen se ne kemi platformë për zgjidhjen e kësaj krize, e cila mund të jetë ndihmesë e rëndësishme në tejkalimin e saj”, /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com