Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Ben Blushi hedh në shesh “armën” më të re: “Kandidatin”

Pushimet e gjata në politikën aktive,  Ben Blushit nuk i kanë bërë aq keq.

Ai sapo ka përfunduar dhe hedh në treg romanin e tij të katërt ku si personazh mësohet se ka Qazim Sejdinin, rivalin e tij gjatë kryesimit të listës politike të Elbasanit në zgjedhjet e vitit 2013.

Romani “Kandidati”, ndryshe nga persiatjet me temë nga historia, ngjarjet zhvillohen në situatën aktuale.

Fabula e romanit të ri zhvillillohet në sfondin e një pale zgjedhjeve ku si për çudi megjithëse kandidati i qytetit të Basenit vdes, ai arrin të zgjidhet sërish nga populli. Portali ku shkruan Blushi komentet e tij: Lapsi.al  thekson se personazhi kryesor ka një ngjashmëri deri në përafrim me kreun aktual të bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini.

/tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts