Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Befason Rudina Hajdari: prodhon batutë për Lulzim Bashën

Rudina Hajdari, e bija deputete e liderit të Dhjetorit Azem Hajdari, ka prodhuar dhe ajo një batutë, ndryshe një frazë “për t’u mbajtur mend”, e këtë në lidhje me njeriun që e futi në jetën parlamentare, por që u rebelua ndaj tij duke mos e djegur mandatin e deputetit; pra Lulzim Bashën.

Kritik me kreun demokrat, sidomos pas qëndrimit kundër ndryshimit të sistemit zgjedhor, gjë të cilën e kërkon këmbëngulësisht znj.Hajdari, kjo e fundit, edhe pse defektin më të madh ka pikërisht aftësinë ligjëruese, dha për Bashën këtë vlerësim me nota të forta cinizmi:

“Basha po mbijeton dhe nuk po lulëzon në PD, ashtu siç thuhet”.

Duke iu referuar sërish nevojës për ndryshim sistemi, deputetja Hajdari tha se “në parti kushdo që nuk i shërben kryetarit hidhet në koshin e plehrave, prandaj duhet ndryshuar sistemi”.

Por ndërkohë, vlen të kujtohet fakti se vetë znj.Hajdari është bërë deputete pikërisht nga ky sistem të cilin ajo nuk e do, duke qenë e përzgjedhur gjithashtu nga Basha për të marrë mandat deputeti. /tesheshi.com/  

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com