Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Basha, politikisht te “Astiri”: të përjetosh dy termete

Kreu i opozitës Basha ishte në një godinë te Unaza e Re, aty ku janë strehuar me dhjetra banorë të pastrehë nga tërmeti.

Ai bëri një përkthim politik të situatës, ku, pasi tha që godina ishte planifikuar të prishej, tha se “kushtet mund të mos jenë optimale, por janë ofruar me zemër nga këta njerëz që kanë përjetuar një lloj tjetër tërmeti, tërmetin shtetëror”.

“Ne do të bëjmë ç’është e mundur si opozitë për të furnizuar këtë qendër dhe qendra të tjera përmes kontributeve vullnetare, tona dhe të mbështetësve tanë.

I bëj thirrje kujtdo që mund të kontribuojë, të kontribuojë në këtë qendër që ndohet këtu në zonën e ‘Unazës së Re’, tha Basha. /tesheshi.com/ 

auto pjese dak

Related posts