Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Basha, pas dy vitesh në opozitë, për herë të parë një premtim…

Për hërë të parë, ligjërimit të tij akuzuese, kreu i opozitës Lulzm Basha, i ka shtuar dhe një propozim, një premtim, ai për sekuestron e pronave të paligjshme të qeveritarëve. Kjo u tha prej tij gjatë një takimi në Lushnje, ku pas akuzave ndaj qeverisë, mbërriti dhe tek ky premtim. Deri  më sot, kjo kishte munguar në fjalimet e Bashës, ku më së shumti iu mëshohej akuzave. Hapja e siparit të premtimeve, vjen me afrimin  e zgjedhjeve lokale. Edhe pse rezultati i tyre nuk ka efekt në pushtetin qendror ekzekutiv e legjislativ, opozita ka zgjedhur si strategji trajtimin e tyre si një lloj referendimi anti-qeveritar.  /tesheshi.com/   

auto pjese dak

Related posts