Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Basha në Peqin: Tmerr, frikë dhe tollumbace

Në ndalesën e radhës elektorake, në Peqin, kreu demokrat Basha u prit po njësoj, nga ilaritet turmash militeante, por zbukuruar me tollumbace.

Sipas tij, kjo është ajo që po tmerron kundërshtarët.

Tmerri dhe frika që ka kapur nga revolta popullore, nuk fshihet dot as me teatër, as me cirk, as duke përsëritur të njëjtat premtime që ka bërë për 8 vite me radhë. Ke premtuar për 8 vite dhe ke gënjyer për 8 vite dhe vjen prapë të kërkosh edhe katër vite të tjera, shqiptarët e dinë fare mirë se çfarë i bëhet atij njeriu, i mbyllet dera në fytyrë, i thuhet boll më, ik, largohu!

Ndaj ju ftoj të bashkohemi si asnjëherë më parë rreth Partisë Demokratike për të sjell ndryshimin që meriton Peqini. Të gjithë bashkë, me votën tuaj për Partinë Demokratike, për numrin 9 më datë 25 prill do të hapim derën për ndryshimin, për punësimin, për mirëqenien. Katër vite ardhshme do të jenë vitet e një ndryshimi rrënjësor për Peqinin”, tha Basha. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts