Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Basha, migjenian ndaj qeverisë: barku bosh i fëmijëve s’pret!

Kreu demokrat Basha përsëiti pretendimin klasik; atë të anullimit të koncensioneve, sipas tij si një mënyrë për t’iu përgjigjur krizën. Por si gjithëherë, nuk artikuloi ndonjë sosh, duke u mjaftuar me një frazë të përgjithshme.

Me një qasje migjeniane, Bashës tha barku bosh i fëmijëve nuk pret.

“Të anulohen koncesionet e padobishme. 120 mln euro të shkojnë te Emergjencat. Të fillojë dhe zbatimi i planit financiar. Sot është 1 prilli. Dhe paratë të cilat duhet të ishin për të siguruar përditshmërinë e tyre nuk janë aty. Kjo është e pafalshme. Barku bosh i fëmijëve nuk pret”, tha Basha në një komunikim me gazetarë.

Po në mënyrë të ripërsëritur, ai pretendoi se dhe testet nuk janë të mjaftueshme.

“Jemi shumë mbrapa me testimet. Ne nuk dimë realisht përmasën e infeksionit, sepse testimet tona janë ndër më të ulëtat në rajon dhe Evropë. Nëse nuk testohet, sakrifica e njerëzve që rrinë në shtëpi shkon kot. Testimet dhe mbështetja për shëndetësinë është prioriteti kryesor“, tha Basha. /tesheshi.com/

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com