Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Basha këmbëngul për më të debatueshmen e tij: Ulim kontributin e sigurimeve shoqërore!

Basha këmbëngul në atë që mazhoranca e konsideron nonsens edhe arithmetik, uljen e kontributeve në sigurimet shoqëerore, paralel me premtimin për ngritje pensionesh.

Në një dalje të radhës para medias për programin e tij ekonomik, Basha tha: “Vijmë këtu me një plan dhe me kurajon për të zbatuar këtë plan. Do të ulim me 18% kontributet e sigurimeve shoqërore”.

Basha pretendoi gjithashtu se synimi i qeverisë për rritjen e pagës minimale në 36 mijë lekë në muaj, është e marrë prej tij.

“….36 mijë lekë të reja në muaj, sot e ka marrë dhe thotë se do ta bëj unë. Propozimin tonë që bëmë për dy vite me radhë thotë se do ta bëj unë”, theksoi kreu demokrat. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts