Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Banorë të Manzës, të zemëruar me opozitën iraniane: po na cenon varrezat!

Banorë të Manzës në Durrës ankohen se atyre po ju përvetësohet padrejtësisht toka anës varrezave të fshatit, për t’ju kaluar, po për varreza, muxhahedinëve iranianë të vendosur në kompleksin aty afër.

“Toka e varrezave tona e lënë prej vitesh për banorët e Manzës, i është shitur iranianëve që qëndrojnë këtu në kamp, një veprim që nuk është i drejtë dhe ne nuk mund ta pranojmë pasi po detyrohemi të varrosim dy familjarë në një varr”, tha një prej banorëve.

Sipas tyre, mundet që iranianët të blejnë tokë diku tjetër aty afër, për varrezat e tyre, pasi mund t’u ofrohet nga fshatarët rreth e rrotull. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts