Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Babai më i rrallë në botë: 89-vjeçari Bernie Ecclestone, gati të ndërrojë pelenat e të birit

Ai sapo filloi udhëtimin e jetës së tij. Foshnja Ace, djali i 89-vjeçarit Bernie Ecclestone,vjen si një histori unike.

Miliarderi, ish-presidenti i Formula 1 dhe gruaja e tij e tretë, Fabiana Flossi, 44 vjeç, treguan me krenari të porsalindurit e tyre, Alexander Charles Ecclestone.

“Eshtë dita e tij e dytë në botë, është në gjendje të shkëlqyer,” tha Ecclestone për Daily Mail.

Familja ndodhet në shtëpinë e tyre në Bern, Zvicër.

“Jam shumë e lumtur, nuk mund të ishte më mirë. Jemi të ngazëllyer si familje,” tha Flossie.

Ecclestone ka tre vajza nga martesat e mëparshme dhe pesë nipër, kështu që ai është mësuar të ketë fëmijë në shtëpi.

Vajza e tij e madhe është 65-vjeçarja Deborah, të cilën e pati me gruan e tij Ivy Bamford. Ai ka dy vajza të tjera, Tamara, 35 vjeçe, dhe Petra, 31 vjeç, me gruan e tij të dytë Slavica Radiç.

Por këtë herë, Ecclestone, e cila do të festojë ditëlindjen e 90-të në tetor, shpreson se do të jetë më e lehtë.

“Gjithçka është shumë e mirë, jam shumë e lumtur. Tani është ndryshe, unë jam më i qetë dhe puna ime nuk bën aq shumë presion që të mund të kaloj më shumë kohë me të,” tha ai.

Ai shtoi se shpreson të jetojë aq gjatë sa të jetë me fëmijën e tij sa më shumë që të jetë e mundur.

I pyetur nëse do të ndryshonte pelena, Ecclestone u përgjigj: “Do të bëj atë që kërkohet”. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts