Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

PRITSHMËRIA/ Amerikanët të zhgënjyer me SPAK? Mesazh “nervoz” nga Rruga e Elbasanit

Një mesazh i fortë amerikan ka mbërritur për SPAK-un, që ngjan me një apel se prej kësaj strukture ende nuk po duket rezultatet e pritshme, e kjo më një muaj pas krijimit e nisjes nga puna.

“SHBA mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri. SPAK duhet të ketë sukses”, janë dy frazat e dalë nga selia e Uashingtonit në Tiranë, përcjellë dhe nga ambasadorja Yuri Kim në Twitter-in e saj.

Reforma në Drejtësi në përgjithësi e SPAK në veçanti, janë investime të fuqishme amerikane, e kësisoj dhe mbrohen fuqishëm prej saj.

Ky mesazh, me pak fjalë por me shumë nerv brenda, vjen pak orë pasi edhe ambasadori Soreca pati një takim me kreun e SPAK-ut Arben Kraja.

Ndërkohë, SPAK është vënë në test nga paketa “Anti-KÇK” e qeverisë, pasi dosjet e eksponentëve të botës së krimit po shkojnë te kjo strukturë.

Nga ana tjetër, krenaria amerikane për një sukses të Reformës në Drejtësi, varet pikërisht nga SPAK. /tesheshi.com/      

 

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com