Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

Aktori i njohur, në përgatitjet për rolin e Mike Tyson: ja ç’do ndodhë me mua pas filmit

Jamie Foxx do të luajë Mike Tyson në një film për jetën e kampionit legjendar të peshave të rënda.

Është një projekt për të cilin aktori i njohur ka vite që punon, ndërsa tani ai ka zbuluar disa detaje rreth përgatitjeve të tij për këtë rol shumë të kërkuar.

Përkatësisht, Foxx do të luajë si Tyson në të ri, ashtu dhe i vjetër, e për këtë i është dashursumë të punonte për pamjen e tij me distancë kohore .

“Është e vështirë të bësh biografi. Ndonjëherë duhen deri në 20 vjet për të marrë produktin përfundimtar, por ne në fund kemi marrë disa gjëra të rrumbullakosura”, tha aktori 52-vjeçar në Catching Up with Mark Birnbaum, për role si ky. Prova më e mirë është filmi biografik pëer Ray Charles (Ray) për të cilin Foxx fitoi Oscar prestigjioz (Aktorin më të mirë).

Duke folur për përgatitjet për film ku interpreton Iron Mike, Foxx zbuloi se ai stërvitet shumë çdo ditë, dhe rutina e tij përfshin 60 push-up, 60 ‘dips’ dhe 100 push-up, shkruan Fightsite.

Foxx padyshim nuk ka probleme të pjesës së sipërme të trupit, dhe teknologjia do ta ndihmojë atë në disa gjëra.

“Unë ju garantoj që njerëzit do të vrapojnë pas meje në rrugë dhe do të më kërkojnë autografe, pasi do të mendojnë se jam Mike,” tha Jamie. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts