Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

AFTËSIA/ Kur e keqja vjen për mirë: Katari, kapërceu bllokadën në Gji, më i suksesshmi nën pandemi, po si?

Gjatë tre viteve të bllokadës, Katari ka forcuar prodhimin vendor, i cili ka lejuar gadishullin e vogël në Gji, jo vetëm të kapërcejë sfidat e rrethimit, por edhe një rënie të madhe të çmimeve të naftës dhe një pandemi vdekjeprurëse.

Më 5 qershor 2017, katër shtete arabe (Arabia Saudite, Emiratet e Bashkuara Arabe, Bahreini dhe Egjipti) i ndërprenë të gjitha marrëdhëniet diplomatike dhe tregtare me Katarin, duke akuzuar vendin për mbështetjen e “terrorizmit” dhe destabilizimin e rajonit – pohime që Doha i ka mohuar në mënyrë të vazhdueshme dhe kategorike.

Në ditët dhe javët që pasuan, anije të mëdha ngarkesash dhe qindra aeroplanë ushqimesh nga Turqia, Irani, Oman, Maroku dhe India mbërritën në Katar për të siguruar që nuk kishte mungesë furnizimesh.

Meqenëse Katari po importonte 90 përqind të nevojave të tij për ushqim në atë kohë, ajo duhej të vepronte shpejt për t’iu përgjigjur ndikimit të bllokadës.

Suficiti financiar në vitin aktual

Ndërsa kriza vazhdoi, Doha forcoi në mënyrë shpejtw prodhimin vendas të ushqimit dhe zhvillimin e një rruge alternative tregtare.

Edhe pse Katari ka pësuar një humbje të madhe financiare për shkak të bllokadës – rreth 43 miliardë dollarë – ai është bërë dukshëm më i pavarur dhe i gatshwm për sfidat e paraqitura nga virusi i ri i koronar, thonë analistët.

“Bllokada ka përgatitur Katarin të merret me ndërprerjet e zinxhirit të furnizimit, siç kemi parë shpesh gjatë krizës COVID-19. Katari ka arritur shumë në fushën e vetë-mjaftueshmërisë në sektorët e ushqimit dhe bujqësisë, si dhe në sektorin e transportit. Katari ka përdorur gjithashtu bllokadën në sektorin industrial për të zgjeruar dhe forcuar prodhimin vendor,” thotë Andreas Krieg nga King’s College London.

Qeveria e Katarit tregon se ky vend do të jetë një nga të paktët që do të ketë një tepricë financiare në vitin 2020.

“Përgjigja jonë ndaj bllokadës së paligjshme na ka shpëtuar nga tronditjet e papritura ekonomike, siç është pandemia e koronavirusit. Mësimet e mësuara gjatë tre viteve të fundit kanë të bëjnë me vetëbesimin dhe rezistencën e ekonomisë sonë. Përveç kësaj, ekonomia e Katarit është e pajisur mirë dhe i reziston presioneve të jashtme, ndërsa kapitalizon mundësi të reja”, tha Zyra e Komunikimeve Shtetërore.

Para bllokadës, Katari ishte kryesisht i varur nga importet e qumështit nga Arabia Saudite, me 400 ton qumësht dhe kos që vinin çdo ditë.

Sidoqoftë, në muajt që pasuan rrethimin, u zhvilluan skema të ndryshme të qëndrueshme, mijëra lopë u importuan nga Evropa dhe SHBA, dhe u krijua ferma e parë lokale e qumështit – Baladna.

Produkte, njohuri dhe teknologji vendase

Kjo ka lejuar që shteti i Gjirit të bëhet më i vetë-mjaftueshëm dhe po i afrohet eksportimit të produkteve të qumështit.

Për të përmirësuar shpërndarjen e ushqimit, shumë kompani lokale kanë punuar me një numër fermash për të marrë fruta dhe perime të freskëta në raftet e marketeve.

Të gjitha sa më sipër kanë forcuar sigurinë ushqimore të Katarit në vazhdën e pandemisë së virusit koronar.

Magazina të mëdha ishin të mbushura me sende thelbësore si orizi, vaji dhe sheqeri, si pjesë e përgjigjes ndaj bllokadës, dhe ato ndihmuan në mbajtjen plot të rafteve të supermarketeve gjatë javëve të krizës së pandemisë, kur këto furnizime po mbaronin në të gjithë botën.

Nasser Al Khalaf, Drejtori i Përgjithshëm i kompanisë bujqësore Agrico, thotë se teknologjia e krijuar në vend ka luajtur një rol të madh në transformim.

“Tre vjet më parë, prodhimi vendor i frutave dhe perimeve nuk arrinte as në 10 përqind të nevojave, ndërsa sot është 30 përqind. Meqenëse gjithçka është në dispozicion në nivelin e vendit, dijen dhe teknologjinë, asgjë nuk na pengon të arrijmë qëllimet tona”, thekson ai.

Katari është thyer në vendin e parë në kategorinë e sigurisë ushqimore në Lindjen e Mesme dhe është renditur në vendin e 13-të në Indeksin Global të Sigurisë së Industrisë, sipas Njësisë së Inteligjencës Ekonomist.

Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN) njoftoi në vitin 2019 se ekonomia e Katarit rezultoi elastike në një kohë bllokadash dhe shoku nga rënia e çmimeve të karburanteve fosile nga 2014 në 2016.

Krieg deklaron se kjo do të ndodhë pas çmimeve më të ulëta të energjisë këtë prill.

Rrugët e reja të tregtisë dhe turizmit

“COVID-19 do të ketë një ndikim të madh në shumicën e vendeve të botës, veçanërisht vendet që varen nga këto karburante në Gjirin. Por Katari do të kalojë shumë më mirë sesa fqinjët e tij, falë mbështetjes së rehatshme të një fondi sovran financiar, i cili do të derdhë para në ekonomi”, tha ai. ai.

Katari, pas më pak se gjashtë muajve të bllokadës, ka hapur portin e Hamadit, ndoshta më i madhi në Lindjen e Mesme.

Ky port ka luajtur një rol kryesor në sigurimin e korsive të reja të detit dhe sigurimin e nevojave themelore.

Edhe pse Qatar Airways, linja ajrore në pronësi të shtetit, fillimisht pësoi humbje të rënda në 2017 për shkak të humbjes së aksesit në 18 qytete në të katër shtetet që vendosën bllokadën, të ardhurat e saj janë rritur gradualisht që nga atëherë.

Katari gjithashtu ka forcuar marrëdhëniet tregtare me aleatët rajonalë, si Turqia dhe Irani.

“Bllokada e ka detyruar Dohën të kthehet në vendet e tjera për të zbutur ndikimin e rrethimit. Kështu që Katari është bërë më i afërt me Turqinë dhe Iranin për shkak të presionit të bllokadës së Emirateve dhe Saudisë”, tha Giorgio Cafiero, themeluesi i Gulf State Analytics.

Duke prishur rrugët e shpërndarjes, shtetet e bllokuara e kanë bërë Iranin një burim kryesor të ushqimit, ujit dhe ilaçeve.

Marrëveshja ushtarake me Turqinë

Tregtia midis dy vendeve është rritur në mënyrë dramatike që nga atëherë dhe arriti në dy miliardë dollarë midis 2017 dhe 2018.

Pas bllokadës, Katari zbatoi gjithashtu një marrëveshje ushtarake me Turqinë, e nënshkruar për herë të parë në 2014, e cila lejoi zgjerimin e pranisë ushtarake turke në Katar.

Përveç ushqimit dhe tregtisë, projekte ambicioze të reja të artit dhe kulturës në Katar janë zhvilluar gjatë tre viteve të fundit ndërsa vendi përgatitet për Kupën Botërore 2022.

Katari hapi Muzeun Kombëtar vitin e kaluar, një projekt që kushton gjysmë miliardë dollarë, dhe i cili tregon kulturën kombëtare, historinë dhe kafshët e egra dhe arritjet shkencore.

Katari gjithashtu ka shpenzuar miliarda dollarë për mbledhjen e veprave të artit me famë botërore, për t’i shfaqur ato në muzetë e tij moderne.

Kauza patriotike e 2.7 milion banorëve të Katarit është intensifikuar gjithashtu gjatë tre viteve të fundit, me flamuj të Katarit dhe portrete të stilizuara të Emir Shejh Tamim bin Hamad Al Thani të shfaqur në rrokaqiejt në të gjithë kryeqytetin. /tesheshi.com/

 

auto pjese dak

Related posts

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com