Auto Dak
Auto Dak
Auto Dak

A ju kujtohet Susan Boyle? Ajo u bë e famshme, dhe pastaj …

Susan Boyle, 59 vjeçe, pushtoi botën me performancën e saj “Britania Got Talent”

Gjatë karrierës së saj, ajo fitoi 20 milion euro marramendëse dhe sot qëndron larg vëmendjes së publikut.

Susan dëshironte t’i tregonte gjithë botës talentin e saj muzikor, gjë që ngjalli admirimin e publikut, por edhe të jurisë duke kënduar këngën “I Dreamed A Dream”.

Por suksesi që ajo arriti nuk i solli kënaqësi. Profesionistët e shndërruan atë në një yll – e sajuan atë dhe i krijuan stilimet e saj. Kështu që zonja e shtëpisë u bë diçka që ajo kurrë nuk dëshironte të ishte.

Pasi nuk fitoi shfaqjen, Susan pësoi një krizë nervore dhe u shtrua në spital për një kohë.

Kjo garë ndikoi shumë në shëndetin e saj mendor.

Tabloidët britanikë gërmuan në jetën e saj private dhe njoftuan publikisht se Susan ishte viktimë e ngacmimit në shkollë, se kishte vështirësi në të mësuar dhe se ishte e pafajshme.

Pas konkursit, sidoqoftë, Susan lëshoi disa albume në studio dhe u tërhoq plotësisht nga syri i publikut.

Ajo jeton në një shtëpi modeste në Skoci, e cila ishte shtëpia e saj edhe para se të bëhej e famshme. /tesheshi.com/

auto pjese dak

Related posts